Steven Spielberg vs Netflix! Savaş kızışıyor

Indiana Jones, E.T, Jaws gibi birçok başyapıtın yapımcısı ve yönetmeni  Steven Spielberg, Platform Sineması olarak adlandırılan şirketlere karşı silahlarını çekti

Oscar haftasında Spielberg, Netflix’te yayınlanan filmlerin Akademi Ödülleri’nde yarışmasına tepki göstermişti. Netflix de ünlü yönetmene cevap vermişti.

Olaylar yönetmenin, dijital platformlarda yayınlanan ve Akademi Ödülleri’nde yer alan yapımların televizyon filmlerinden fazlası olmadığını iddia etmesiyle başlamıştı .

Bu açıklamanın ardından faaliyete geçen Spielberg ve onun yapımcı şirketi Amblin Entertainment, Akademi Ödülleri’ndeki kararların gözden geçirilmesi için Oscar komitesine başvuracaklarını duyurmuştu.

Bu olayların ardından Netflix Spielberg’e yanıt olarak şu tweeti atmıştı.

Netflix sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Sinemayı seviyoruz. Bununla birlikte sevdiğimiz bazı şeyler de şunlar: Sinemaya gidecek parası olmayan ya da sinema salonu bulunmayan yerlerde yaşayan insanların da filmlere ulaşması. Her yerde, herkesin aynı anda filmlerin ilk yayınlanış keyfine varabilmesi. Sinemacılara sanatlarını paylaşabilecekleri daha fazla yol sunmak.” dedi.