Susam Sokağı Apple’la birlikte çocuklara yazılım öğretecek

Bir neslin unutulmaz çocukluk kahramanlarını mahallesinde barındıran Susam Sokağı şimdi Apple ile birlikte yapacağı iş birliğiyle çocuklara kodlama öğretecek.

Şimdi Ataşehir’de kiralık ofis tutmanın tam zamanı! 477 TL + KDV’den başlayan fiyatlarla

80’ler ve 90’ların nesline Alfabe, okuma ve temel beceriler konusunda eğitimler veren Minik Kuş ve arkadaşları bu sefer yazılıma el atıyor.

Apple’ın düzenlediği etkinlikte Susam Sokağı karakterlerinin kostümünü giyen kişiler tarafından yapılan tanıtımda Apple’ın; Susam Sokağı temalı yeni televizyon programı ile çocuklara kodlamanın temellerini öğreteceği açıklandı.

 

Gösterim sırasında söz alan küçük kukla Cody, yaptığı konuşmada “‘Okul öncesi çocuklara kodlamayı öğreterek onlara dünyayı değiştirme fırsatı veriyoruz!’ ifadelerine ve ‘Programımızda ayrıca ‘havalı müzikler’ ve ‘çılgın dans hareketleri’ de olacak” söylemlerine yer verdi.

Büyük Kuş da Cody’e yanıt olarak: “Çocukların daha akıllı, daha güçlü ve daha nazik olmalarına yardımcı oluyorsunuz” dedi. Kodlamanın çocukların anlayacağı şekilde nasıl aktarılacağı konusunda bir tanıtım videosu gösterilmezken bunun, yakın zamanda yayınlanacağını tahmin ediyoruz.