Messi klonlanabilir!

Dünya futbolunun şu anda Ronaldo’yla birlikte tartışmasız zirvesindeki isim Lionel Messi. Artık 31 yaşında ve yavaş yavaş üst düzey futbol oynadığı günlerin sonuna geliyoruz. Ancak bir bilim insanına göre Messi’yi canlı izlediğimiz günler bitmeyebilir.

Şimdi Ataşehir’de kiralık ofis tutmanın tam zamanı! 477 TL + KDV’den başlayan fiyatlarla

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, BBC Radyo’ya yaptığı açıklamalarda bu konuya da değindi ve şimdiden Messi’siz Barcelona planları yaptıklarını söyledi. Bartomeu, Messi’nin bir gün emekli olacağını bildiğini ve kulübün buna hazırlanması gerektiğini belirtti. Barcelona Başkanı, “Takıma harika gençler getiriyoruz, çünkü bu alandaki başarımızı sürdürülebilir kılmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Ancak Barcelona başkanına göre, İspanyol Genetik Uzmanı Arcadi Navarro ise farklı düşünüyor.

Mundo Deportivo’ya açıklamalar yapan genetik uzmanı, Messi’nin klonlanabileceğini hatta ortaya çıkan bireyin Messi’nin ikizi bile olabileceğini söyledi.

İspanyol haberciler Navarro’dan Messi’yle birlikte Ronaldo’yu da klonlamasını ve bu rekabetin sonsuza kadar sürmesini istediler.

Dünyanın kopyalama kültürüyle ciddi anlamdaki ilk karşılaşması, kopya koyun Dolly olmuştu. Hayatı boyunca 6 yavrusu olan koyunun görece erken ölümünü bazı kişiler hücrelerin yaşlı olmasına bağlarken bazı kişiler ise hayatı boyunca bir ağılda yaşamasına bağlıyordu.