WhatsApp Business, iOS İçin Kullanıma Sunuldu

WhatsApp, işletmeler için bir takım özel imkanlar sunduğu iş odaklı uygulaması WhatsApp Business’ı Android’in ardından şimdi de iOS platformuna getirdi.

Şirketlere müşterileriyle çok daha rahat şekilde iletişim kurabilecekleri bir altyapı sunan servis, şirketin kendisi tarafından şu şekilde tanıtılıyor.

“Her gün 1 milyondan fazla kişi ailesine ve arkadaşlarına bağlı kalmak için WhatsApp’ı kullanıyor. Zaman içinde birçok kişi ilgilendikleri işletmelerle iletişim kurmak için de uygulamayı kullanmaya başladı. Aslına bakılırsa hali hazırda her gün, gerek yerel bir fırın’a sipariş vermek, gerek bir giyim mağazasından yeni stillere bakmak için birçok iletişim gerçekleşmekte.

Fakat şu anda bu iletişimler WhatsApp’da oldukça ilkel yöntemlerle kullanılmaktadır. Tek bir akıllı telefondan yüzlerce müşteriyle iletişim kurmak için WhatsApp’ı kullanan esnaflardan ve WhatsApp’daki bir işletmenin gerçek olup olmadığından emin olmayan kullanıcılardan haberler aldık. Önümüzdeki aylarda, bu zorlukların bir kısmını çözmeyi amaçlayan yeni özellikleri test edeceğiz. Yaklaşımımız basit – insanların birbirleriyle iletişimine yardımcı olan öğrendiklerimizi, kendileri için önem taşıyan işletmelerle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için de uygulamak istiyoruz. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.